Objednávka |Napište nám

Nová encyklopedie českého a moravského vína - 1. díl

Vilém Kraus, Zuzana Foffová, Bohumil Vurm, Dagmar KrausováNova encyklopedie ceskeho a moravskeho vina_1_dil

Nové celobarevné vydání jedinečné publikace, která byla poprvé vydána v roce 1997 jako vůbec první souhrnná publikace o vinohradnictví a vinařství České republiky.

Nová encyklopedie přináší úplně nové poznatky doplněné množstvím fotografií a kreseb. V 1. díle milovníci vína i odbornější veřejnost jistě ocení přehledné informace o všech odrůdách révy vinné, které se u nás pěstují a popis typických charakteristik jednotlivých odrůdových vín. Přehled zahrnuje rovněž nejnověji uznané odrůdy, které byly pro pěstování v České republice schváleny na konci roku 2004. Kniha se dále věnuje důležitým faktorům jako půda, podnebí, technologie či osobnost vinaře, které výslednou kvalitu vína ovlivňují.

Vedle pěstování révy vinné se kniha věnuje třídění vín v souladu s novým vinařským zákonem. Jako první dále představuje nové vinařské oblasti a podoblasti podle nového vinařského zákona. V jednotlivých podoblastech se seznámíte s drobnými i většími vinaři. Kniha také představuje všechny vinařské školy na našem území, dále pak vinařské organizace, vinařské časopisy a vybrané vinařské potřeby a vinotéky.

Nově se také věnuje historii vinařského práva. Nejvýznamnější data ukazují důležité zlomové okamžiky v historii vinohradnictví a vinařství u nás. Čtenáři se mohou dozvědět o příznivých účincích konzumace hroznů či souvislostech znamení zvěrokruhu s odrůdovými víny.

V roce 2006 kniha zvítězila v soutěži světové vinařské literatury v kategorii Monografie a zvlášť odborné a propagační dílo. Stala se tak první českou knihou v historii soutěže mezinárodní vinařské organizace O.I.V. se sídlem v Paříži, které se takového ocenění dostalo.

Kniha je vydána ve spolupráci s Vinařským fondem a Svazem vinařů České republiky.

Nahlédněte do obsahu

304 celobarevných stran
na 1000 barevných ilustrací
křídový papír
pevná, šitá vazba s přebalem

ISBN: 80-86767-00-0
Rok vydání: květen 2005 — Druhý dotisk, 2015

Prodejní cena: 399,-
Zásilková cena: 270,- + poštovné a balné

VínoBoschTarotAdopce