Objednávka |Napište nám

KRAJE ČESKÉ REPUBLIKY

Jihocesky krajJIHOČESKÝ KRAJ
Krásy a tajemství České republiky

Bohumil Vurm

Kniha nazvaná Jihočeský kraj, s podtitulem Krásy a tajemství České republiky, je poslední z řady krajových publikací. Upozorňuje na nejkrásnější a nejzajímavější místa této části naší země a připomíná významné osobnosti. Kniha je členěna do dvou částí: Moudrost země a Putování časem.

První část popisuje symboly kraje a větších měst a dále se věnuje tváři krajiny, řekám, rybníkům a vodním nádržím, ale také podzemím či pozoruhodným skalním útvarům. Autor putuje po stopách svatého Vojtěcha a svatého Wolfganga. Nechybí ani léčivá místa či „Zahrada Panny Marie“. Druhá část zdůrazňuje významné události, místa a osobnosti v průběhu času od pravěku po vznik samostatné republiky.

131 celobarevných stran
více než 400 barevných ilustrací
křídový papír
pevná, šitá vazba s přebalem
18 x 22 cm
 
ISBN: 80-86767-01-9
Rok vydání: duben 2005

Prodejní cena: 195,-
Zásilková cena: 115,- + poštovné a balné               V Y P R O D Á N O


Plzensky krajPLZEŇSKÝ KRAJ
Krásy a tajemství České republiky

Bohumil Vurm

Kniha nazvaná Plzeňský kraj, s podtitulem Krásy a tajemství České republiky, je nejnovější z řady krajových publikací. Popisuje nejkrásnější a nejzajímavější kouty tohoto regionu a poukazuje na významné osobnosti. Kniha je členěna do dvou částí: Moudrost země a Putování časem.

První část popisuje symboly kraje a větších měst, pozoruhodné skály a kameny, podzemí, stopy svatého Vojtěcha, léčivá místa, zázračné prameny či lidovou kulturu a pivovarnictví. Druhá část zdůrazňuje významné události, místa a osobnosti v průběhu času od pravěku po vznik samostatné republiky.

136 celobarevných stran
na 500 barevných ilustrací
křídový papír
pevná, šitá vazba s přebalem
18 x 22 cm

ISBN: 80-902363-9-1
Rok vydání: listopad 2003

Prodejní cena: 195,-
Zásilková cena: 115,- + poštovné a balné


Kraj VysocinaKRAJ VYSOČINA
Krásy a tajemství České republiky

Bohumil Vurm

Kniha vyšla k výstavě Krásy a tajemství České republiky konané v Jihlavě. Představuje historii České republiky od počátků umění po vznik samostatné republiky. V každém historickém období zdůrazňuje zajímavosti kraje Vysočina a upozorňuje na místa, která stojí za navštívení.

80 celobarevných stran
více než 250 ilustrací
křídový papír
měkká šitá vazba
18 x 22 cm

ISBN: 80-902363-8-3
Rok vydání: duben 2003

Kniha není v běžném prodeji

Zásilková cena: 50,- + poštovné a balné


Moravskoslezsky krajMORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Krásy a tajemství České republiky

Bohumil Vurm

Kniha nazvaná Moravskoslezký kraj, s podtitulem Krásy a tajemství České republiky, první z řady krajových publikací vydávaných u příležitosti stejnojmenné putovní výstavy, popisuje nejkrásnější a nejzajímavější kouty tohoto regionu a poukazuje na významné osobnosti. Kniha je členěna do dvou částí: Moudrost země a Putování časem.

První část popisuje symboly kraje a větších měst, čarovné vrchy, sopky, podzemí, pozoruhodné kameny či léčivá místa a zázračné prameny. Druhá část zdůrazňuje významné události, místa a osobnosti v průběhu času od pravěku po vznik samostatné republiky.

152 celobarevných stran
na 300 barevných ilustrací
křídový papír
pevná, šitá vazba s přebalem
18 x 22 cm

ISBN: 80-902363-7-5
Rok vydání: březen 2003
 
Prodejní cena: 195,-
Zásilková cena: 115,- + poštovné a balné               ! NOVĚ 200 kusů SKLADEM !


VínoBoschTarotAdopce