Objednávka |Napište nám

Záznamy přednášek, rozhovory a reportáže






Mystická Praha jako město Velké Bohyně


Termín: květen 2018


Rozhovor pro internetové vysílání Cesty k sobě se dotýká mnoha témat — minulost a osud české kotliny, tajné organizace a rytířské řády, symbolika v umění a architektuře...


Na začátku května se uskutečnilo natáčení rozhovoru Alžběty Šorfové s Bohumilem Vurmem, spisovatelem a jednatelem společnosti Praga Mystica. V příjemném prostředí natáčecího studia a pohodové atmosféře se rozpovídali o tématech, která zpracovává se svou dlouholetou spolupracovnicí a manželkou Zuzanou.


Dozvíte se, že k mnoha tématům ho nasměrovaly obrazy nizozemského malíře Hieronyma Bosche. Blíže se rozhovor věnuje osudu naší české kotliny, ale také původu různých rytířských řádů či tajných organizací a rovněž symbolice, kterou nacházíme v umění a architektuře, pokud chodíme s "očima otevřenýma".


Celý rozhovor můžete shlédnout zde:

Web internetového vysílání Cesty k sobě





Symboliky sovy v díle Hieronyma Bosche


Termín:  19. 4. 2017
Místo:     Praha — Městská knihovna


Záznam přednášky s velkoplošnou projekcí najdete ZDE.




LETNÍ SLUNOVRAT


Termín:  21. 6. 2016
Místo:     Praha — Karlův most

Reportéři z portálu milujuprahu.cz natáčli přímý přenos letošního slunovratového západu slunce na Karlově mostě. Součástí reportáže je rovněž rozhovor s Bohumilem Vurmem (v čase 9:42 - 19:22). Výjimečné divadelní představení přírody si můžete prohlédnout ZDE.



Karel IV.


Termín:  17. 5. 2016

Místo:    Praha — pilíř Karlova mostu


V rámci studentské díly Skrz prsty vznikl pěkný pořad o Karlu IV., jehož součástí je rozhovor s Bohumilem Vurmem... 

Reportáž, kterou připravila skupina pod vedením Radky Myškové, přibližuje dílo Karla IV. a jeho osobnost. Na pražské Vyšší odborné škole publicistiky byla velice kladně hodnocena, jak obsahově, tak obrazově.

Celou reportáž můžete shlédnout po kliknutí na obrázek nebo ZDE.


Skrz prsty_titulek

VínoBoschTarotAdopce