Objednávka |Napište nám

Archiv akcí

Přehled nejzajímavějších akcí, které jsme zajišťovaliDuben, květen a červen 2015

Barokní terapie

Výjimečný třídílný cyklus s Pavlem Šporclem, Johannem Sebastianem Bachem,
Bohumilem Vurmem a Zuzanou Foffovou - terapie hudbou, slovem a obrazem.
Tři krásné komponované večery ve třech historických prostorách — na Vyšehradě,
v klášteře Na Slovanech a v kostele Nanebevzetí Panny Marie a svatého Karla Velikého na Karlově.


16. 11. 2013

PODZIMNÍ ŠENKOVÁNÍ — Svatomartinská a Mladá vína v Plzni

Olympia Plzeň

Jedinečná přehlídka Svatomartinských a Mladých vín za osobní účasti vinařů se konala v Centru Olympia Plzeň. Bohatý doprovodný hudební a tematický vinařský program přilákal tisíce návštěvníků. Vítány byly také děti, pro které byl připraven samostatný program. Rekordní návštěvnost předčila očekávání všech organizátorů.


12. 11. 2011

Svatomartinské posvícení na zámku Zbiroh

Zámek Zbiroh, Plzeňský kraj

Čtvrtý ročník ochutnávky nejlepších moravských a českých mladých vín za osobní účasti vinařů s možností přímého prodeje. Na Zámeckém a Hradním nádvoří se ochutnávala mladá vína nového ročníku, v Zámecké krčmě byly podávány svatomartinské pochoutky.
Akce se konala ve spolupráci se zámkem Zbiroh.


14. 5. 2011

Růžová vína na zámku Zbiroh

Zámek Zbiroh, Plzeňský kraj

Třetí ročník ochutnávky nejlepších moravských a českých růžových vín za osobní účasti vinařů s možností přímého prodeje. Na Zámeckém a Hradním nádvoří proběhla ochutnávka růžových vín z Moravy a Čech za osobní účasti vinařů — tentokráte na 16 vinařství.
Akce se konala ve spolupráci se zámkem Zbiroh.


13. 11. 2010

Svatomartinské posvícení na zámku Zbiroh

Zámek Zbiroh, Plzeňský kraj

Třetí ročník prodejní ochutnávky mladých vín z Čech i Moravy za osobní účasti vinařů. Vůbec první akce svého druhu v Plzeňském kraji. Bohatý celodenní program pro celou rodinu a pestrá nabídka vín přilákala rekordní počet návštěvníků.
Akce se konala ve spolupráci se zámkem Zbiroh.


22. 5. 2010
Růžová vína na zámku Zbiroh

Zámek Zbiroh, Plzeňský kraj

Druhý ročník prodejní ochutnávky růžových vín z Čech i Moravy za osobní účasti vinařů. Vůbec první akce svého druhu v Plzeňském kraji.
Akce se konala ve spolupráci se zámkem Zbiroh.


14. 11. 2009
Svatomartinské posvícení na zámku Zbiroh

Zámek Zbiroh, Plzeňský kraj

Druhý ročník prodejní ochutnávky mladých vín z Čech i Moravy za osobní účasti vinařů. Vůbec první akce svého druhu v Plzeňském kraji. Bohatý celodenní program pro celou rodinu a pestrá nabídka vín přilákala opět velký počet návštěvníků.
Akce se konala ve spolupráci se zámkem Zbiroh.


29. 5. 2009
Slavnostní večer u příležitosti 85. narozenin Prof. Ing. Viléma Krause, CSc.

Rytířský a Lovecký sál, Státní zámek Lednice

Slavnostní večer na oslavu 85. narozenin profesora Viléma Krause se uskutečnil v krásných prostorách Lednického zámku. Hudební program připravila Cimbálová muzika Slovácko ml. pod vedením Jožky Šmukaře. Překvapením pro oslavence byla píseň sepsaná na námět Zuzany Foffové, z ruky Ctirada Králíka, zazpívaná sborem moravských a českých vinařů za doprovodu cimbálové muziky. Součástí slavnostního večera byla ochutnávka moravských vín a vín vytvořených přímo profesorem Vilémem Krausem.
Slavnostní večer se uskutečnil díky podpoře Vinařského fondu a spolupráci Svazu vinařů České republiky, Národního vinařského centra, Státního zámku Lednice a cateringu Valtická rychta.


29. 5. 2009
Konference "Návrat k přirozenému vinařství"

Zahradnická fakulta MZLU Lednice

Za podpory Vinařského fondu a ve spolupráci se Svazem vinařů České republiky a Zahradnické fakulty MZLU Lednice byla připravena odborná konference s mezinárodní účastí u příležitosti 85. narozenin profesora Viléma Krause.


23. 5. 2009
Růžová vína na zámku Zbiroh

Zámek Zbiroh, Plzeňský kraj

První ročník prodejní ochutnávky růžových vín z Čech i Moravy za osobní účasti vinařů. Vůbec první akce svého druhu v Plzeňském kraji. Program byl připraven v duchu renesančních slavností Rudolfa II. s průvodem i večerním představením.
Akce se uskutečnila za podpory Vinařského fondu a ve spolupráci se zámkem Zbiroh.


15. 11. 2008
Svatomartinské posvícení na zámku Zbiroh

Zámek Zbiroh, Plzeňský kraj

První ročník prodejní ochutnávky mladých vín z Čech i Moravy za osobní účasti vinařů. Vůbec první akce svého druhu v Plzeňském kraji. Bohatý celodenní program pro celou rodinu a pestrá nabídka vín přilákala nečekaný počet návštěvníků.
Akce se konala ve spolupráci se zámkem Zbiroh.


5. 11. 2008
O víně při víně

Dům knihy Kanzelsberger, Václavské náměstí, Praha

Povídání, ochutnávka vín a autogramiáda u příležitosti vydání druhého dílu oceněné knihy „Nová encyklopedie českého a moravského vína“ za účasti všech autorů. Pozvání přijal generální ředitel Bohemia Sekt, a.s., a člen rady Vinařského fondu, pan Josef Vozdecký. Vína odborně představil sommeliér Tomáš Brůha.


30. 5. 2008
Setkání k poctě prof. Viléma Krause

Rezidence primátora hlavního města Prahy

Slavnostní večeři u příležitosti 84. narozenin pořádal primátor hlavního města Prahy, pan Pavel Bém, se společností k4wines, s. r. o. Mezi hosty byli významní spolupracovníci či studenti profesora Viléma Krause, kteří osobně představili svá vína, která doplňovala jednotlivé pokrmy. Program zajišťovala společnost Praga Mystica.


22. 11. 2007
Pocta našim vínům

Rezidence primátora hlavního města Prahy

Slavnostní večer s ochutnávkou nejlepších oceněných českých a moravských vín za osobní účasti 23 vinařů. Hudební program připravila Cimbálová muzika Střední odborné školy vinařské, Valtice.
Záštitu nad touto vinařskou událostí převzal primátor hlavního města Prahy, pan Pavel Bém. Slavnostní večer se uskutečnil díky podpoře Vinařského fondu a spolupráci Národního vinařského centra. Partnery večera byli Gastro Žofín a Pekařství Leština.


15. 5. 2007
Praga Mystica – skrytý osud města Prahy

České centrum Vídeň

Představení knihy „Praga Mystica – Město Velké Bohyně“ s přednáškou a diskuzí, převážně s krajany. Tato akce se setkala s velkou přízní.


30. 4. 2007
Svátek čarodějnic s tarotem

Dům knihy Kanzelsberger, Václavské náměstí, Praha

U příležitosti autogramiády nové knihy Bohumila Vurma „Tarot a hledání smyslu života“ se uskutečnila netradiční akce, která pomohla dětem. Akce se zúčastnily Dagmar Kludská, Růžena Vernerová a Markéta Vostrá. Všechny tři i autor knihy účastníkům vykládali karty za dobrovolný příspěvek a výtěžek z této akce byl věnován ve prospěch Sdružení SOS dětských vesniček.


9. 11. 2006
S Jardou Duškem - O víně při víně

Dům knihy Kanzelsberger, Václavské náměstí, Praha

Tisková konference a povídání o víně nejen s hercem Jaroslavem Duškem u příležitosti získání významného ocenění ve světové soutěži publikací o víně za knihu „Nová encyklopedie českého a moravského vína – 1. díl“ od Mezinárodní vinařské organizace O.I.V. v Paříži. Ohlášení tohoto ocenění se dále zúčastnil ředitel Vinařského fondu, pan Jaroslav Machovec, a všichni čtyři spoluautoři knihy.


18. 10. 2006
Moravská vína ve Slovenské filharmonii

Slovenská filharmonie, Bratislava, Slovensko

Díky spolupráci Vinařského fondu, Národního vinařského centra, Velvyslanectví České republiky a organizačnímu zajištění společností Praga Mystica se podařilo spojit na 35 vinařství z celé vinařské oblasti Morava, která zde představila na 240 vzorků vín. Byla to vůbec první akce tohoto druhu a takového rozsahu, která se konala v zahraničí. Pro uspořádání takto významné, první společné prezentace vín byla vybrána krásná historická budova Slovenské filharmonie přímo v centru Bratislavy.
Pro hosty byl připraven kulturní program s Cimbálovou muzikou Slovácko ml. pod vedením Jožky Šmukaře a pestrý raut plný moravských a českých kulinářských lahůdek zajišťovaný firmou Gastro Žofín s.r.o. Květinovou výzdobu připravila Střední odborná škola vinařská a Střední odborné učiliště zahradnické z Valtic. Podrobné informace o jednotlivých vínech se hosté dozvěděli z podrobného katalogu, speciálně vytvořeného jen pro tuto akci.
Záštitu nad touto akcí převzal velvyslanec České republiky, J. E. Vladimír Galuška. Slavnostní představení našich vín se uskutečnilo díky podpoře Vinařského fondu a spolupráci Národního vinařského centra.


18. 10. 2006
Tisková konference k přehlídce vín Moravská vína ve Slovenské filharmonii

Filharmonický klub Slovenské filharmonie, Bratislava


24. 5. 2006
Vivat Comenius

Comenius Museum Naarden, Nizozemí

Slavnostní otevření nové stálé výstavy „Vivat Comenius“ v prostorách Muzea a Památníku J. A. Komenského v nizozemském Naardenu. Slavnostního zahájení se zúčastnil první náměstek ministra kultury České republiky, pan František Formánek. Hudebně-kulturní program připravili kytarista Štěpán Rak a herec Alfred Strejček, kteří hostům představili svůj hudební program „Vivat Comenius“.
Výstava se uskutečnila na žádost Ministerstva kultury České republiky a ve spolupráci s Muzeem J. A. Komenského v Uherském Brodě, Comenius Museuv Naarden a Velvyslanectvím České republiky v Nizozemí.


2. 3. 2006
Praga Mystica – křest nové knihy

Dům knihy Kanzelsberger, Václavské náměstí, Praha

Novou výpravnou knihu Bohumila Vurma, pojednávající nejen o historii, nazvanou „Praga Mystica – Město Velké Bohyně“ pokřtila europoslankyně Jana Bobošíková a houslový virtuos Jaroslav Svěcený.


23. 6. 2005
Kolekce Sedleckých vín ročníku 2004

Barokní sál zámku Troja, Praha

Společenský večer u příležitosti představení „Kolekce Sedleckých vín ročníku 2004“. Večerem provázela a básně o víně z ruky vinaře Ctirada Králíka přednesla paní Milena Steinmasslová za doprovodu Cimbálové muziky Jožky Severína. Součástí programu byl i křest nového CD.
Slavnostní večer se uskutečnil díky spolupráci Galerie hlavního města Prahy a podpoře firmy Gastro Žofín.


8. 6. 2005
Krásy a tajemství České republiky v Praze

Galerie hlavního města Prahy, zámek Troja, Praha

Slavnostní zahájení výstavy „Krásy a tajemství České republiky“ za účasti primátora hlavního města Prahy, pana Pavla Béma, a předsedy Asociace krajů, pana Evžena Tošenovského, kteří si tak předali pomyslnou štafetu mezi první a poslední zastávkou putovní výstavy.
Součástí programu byl pátý ročník ochutnávky nejlepších oceněných českých a moravských vín „To nejlepší z Valtických vinných trhů“ a představení knihy „Nová encyklopedie českého a moravského vína – 1. díl“. Na programu nechyběla cimbálová muzika, renesanční hudba i tanec v Barokním sále, orientální čajovna v Čínských salóncích, ochutnávka vín kozích sýrů v historických sklepeních či barbecue v zámeckém parku.
Partnerem výstavy se stala ZOO Praha, jejíž ředitel pan Petr Fejk na slavnostním zahájení osobně představil holčičí mláďátko Nosála červeného, které zde bylo pokřtěno, stalo se patronem výstavy v Praze a také adoptivním zvířátkem společnosti Praga Mystica, jež Nosálku Zuzanku podporuje dodnes.
Putovní výstava se konala pod záštitou velvyslance Delegace Evropské komise v České republice, J. E. Ramiro Cibriana, Odboru komunikační strategie Ministerstva zahraničních věcí České republiky a primátora města Prahy, pana Pavla Béma.
Putovní výstava se uskutečnila díky podpoře firmy RWE Transgas, a.s., generálního partnera putovní výstavy.


7. 6. 2005
Tisková konference k výstavě Krásy a tajemství České republiky

Mramorový salonek zámku Troja, Praha


24. 5. 2005
Den vína v hotelu Imperial

Hotel Imperial Ostrava

Ve spolupráci s hotelem Imperial a Vinotékou Hrozen v Ostravě se uskutečnila ochutnávka vín předních moravských vinařů za jejich osobní účasti. Součástí programu byl slavnostní křest knihy „Nová encyklopedie českého a moravského vína – 1. díl“ spojený s autogramiádou za účasti tří autorů – Viléma Krause, Zuzany Foffové a Bohumila Vurma.
Po odpolední ochutnávce se v restaurantu Legend uskutečnila večeře s vinaři a jejich víny, ke kterým kuchaři hotelu Imperial připravili chutné, netradiční pokrmy. Svá vína přišli osobně představit zástupci Vinařství Josef Valihrach, Vinařství Musilovi, ZD Sedlec, Vinařství Radomil Baloun, Vinařství Kovacs a Moravíno Valtice.


8. 12. 2004
Kolekce Sedleckých vín ročníku 2003

Restaurant paláce Žofín

Společenský večer u příležitosti představení „Kolekce Sedleckých vín ročníku 2003“. Básně o víně z ruky vinaře Ctirada Králíka přednesli paní Milena Steinmasslová a pan Radovan Lukavský.
Slavnostní večer se uskutečnil díky podpoře firmy Gastro Žofín.


30. 11. 2004
Mělnické vinařství Kraus

Restaurant paláce Žofín

Ochutnávka první kolekce vín rodinného vinařství se sídlem v Mělníce se uskutečnila za účasti profesora Viléma Krause a jeho vnuka Viléma Krause, kteří jednotlivá vína doplnili o podrobnější popis.


24. 11. 2004
Znovuzrození zámku Zbiroh

Zámek Zbiroh, Plzeňský kraj

Společenský podvečer pro významné hosty u příležitosti rekonstrukce zámku Zbiroh. Hosté si prošli část zámeckého parku, prohlédli si původní gotickou věž, barokní kapli a podívali se i na nejhlubší studnu v Evropě. Díky spolupráci s některými z těchto hostů se majiteli zámku Zbirohu, panu Jaroslavu Páchovi, podařilo celý zámecký areál zrekonstruovat během necelých tří let.


27. 5. 2004
To nejlepší z Valtických vinných trhů

Sál Moravia hotelu Prague Marriott

Čtvrtý ročník ochutnávky nejlepších českých a moravských vín oceněných na největší vinařské soutěži v České republice, Valtické vinné trhy. Ministr zemědělství České republiky, pan Jaroslav Palas, předal profesoru Vilému Krausovi ocenění za celoživotní práci u příležitosti jeho 80. narozenin.
Slavnostní ochutnávka se uskutečnila díky spolupráci s hotelem Prague Marriott.


29. 4. 2004
Krásy a tajemství České republiky v Českých Budějovicích

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

Slavnostní zahájení výstavy „Krásy a tajemství České republiky“ proběhlo v Barokním sále muzea. Večerem provázela paní Ivana Šimánková, hudební program připravilo Zámecké trio a soubor středověké, renesanční a alternativní hudby Kvinterna pod vedením Hany Blochové.
Součástí slavnostního večera byla ochutnávka španělských šumivých vín podávaných společností Soare Sekt a.s. a nejlepších moravských vín za osobní účasti vinařů – Vinařství Radomil Baloun, Vinařství Josef Valihrach a ZD Sedlec. Partnery večera byly Catering Gastro Žofín a Kozí farma Březí.
Putovní výstava se konala pod záštitou velvyslance Delegace Evropské komise v České republice, J. E. Ramiro Cibriana, Odboru komunikační strategie Ministerstva zahraničních věcí České republiky, velvyslance Španělského království, J. E. Santiago Cabanas Ansorena, hejtmana Jihočeského kraje, pana Jana Zahradníka a primátora města České Budějovice, pana Miroslava Tettera.
Putovní výstava se uskutečnila díky podpoře firmy RWE Transgas, a.s., generálního partnera putovní výstavy.


28. 4. 2004
Tisková konference k výstavě Krásy a tajemství České republiky

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích


11. 12. 2003
Plzeňský kraj – Krásy a tajemství České republiky

Restaurant paláce Žofín, Slovanský ostrov, Praha

Slavnostní křest knihy „Plzeňský kraj“ vydané u příležitosti konání výstavy „Krásy a tajemství České republiky“. Knihu pokřtil předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, pan Lubomír Zaorálek. Mezi vzácnými hosty byla radní Plzeňského kraji, paní Olga Kalčíková, a ředitel Západočeského muzea v Plzni, pan František Frýda. Součástí slavnostního křtu byla ochutnávka vín Vinařství Radomil Baloun.
Slavnostní večer se uskutečnil díky podpoře Catering Gastro Žofín.


14. 10. 2003
Krásy a tajemství České republiky v Plzni

Západočeské muzeum v Plzni

Slavnostní zahájení výstavy „Krásy a tajemství České republiky“ za účasti prezidenta České republiky, pana Václava Klause. Slavnostním večerem provázela paní Štěpánka Duchová. Operní árie zazpívali Pavlína Senić a Josef Moravec v doprovodu houslistky Jitka Vojtíškové a klavíristy Vítězslava Podrazila. Následně zpíval Ženský pěvecký sbor Carmina Přeštice a Pětitet a dále hráli členové Souboru gotické a renesanční hudby Gutta.
Součástí slavnostního večera byla ochutnávka lucemburských šumivých vín a nejlepších moravských vín za osobní účasti vinařů – Vinařství Radomil Baloun, Vinařství Musilovi a ZD Sedlec. Partnery večera byly Plzeňský Prazdroj, Catering Gastro Žofín a Kozí farma Březí.
Putovní výstava se konala pod záštitou velvyslance Delegace Evropské komise v České republice, J. E. Ramiro Cibriana, Odboru komunikační strategie Ministerstva zahraničních věcí České republiky, velvyslance Spolkové republiky Německo, J. E. Michaela Libala, velvyslance Lucemburského velkovévodství, J. E. Pierre-Louis Lorenze, hejtmana Plzeňského kraje, pana Petra Zimmermanna a primátora města Plzně, pana Jiřího Šnebergera.
Putovní výstava se uskutečnila díky podpoře firmy RWE Transgas, a.s., generálního partnera putovní výstavy.


13. 10. 2003
Tisková konference k výstavě Krásy a tajemství České republiky

Západočeské muzeum v Plzni


26. 6. 2003
Sedlecká vína v poetických písních

Restaurant paláce Žofín, Slovanský ostrov, Praha

Slavnostní večer u příležitosti představení „Kolekce Sedleckých vín 2002“ v rámci připravovaného projektu „Krásy a tajemství České republiky“. Básně složené k jednotlivým vínům vinařem Ctiradem Králíkem přednesla paní Milena Steinmasslová. Hudební doprovod připravila cimbálová muzika Podlužan.
Slavnostní večer se uskutečnil díky podpoře firmy Gastro Žofín.


29. 5. 2003
To nejlepší z Valtických vinných trhů

Restaurant Bohemia hotelu Prague Marriott

Třetí ročník ochutnávky nejlepších českých a moravských vín oceněných na největší vinařské soutěži v České republice, Valtické vinné trhy.
Slavnostní ochutnávka se uskutečnila díky spolupráci s hotelem Prague Marriott.


7. 5. 2003
Krásy a tajemství České republiky v Jihlavě

Oblastní galerie Vysočiny, Jihlava
Hotel Gustav Mahler, Jihlava

Po komentované prohlídce výstavy se v historických prostorách hotelu Gustav Mahler konalo slavnostní zahájení výstavy „Krásy a tajemství České republiky“ spojené s ochutnávkou nejlepších moravských vín. Slavnostním večerem provázela paní Milena Steinmasslová.
Putovní výstava se konala pod záštitou velvyslance Delegace Evropské komise v České republice, J. E. Ramiro Cibriana, Odboru komunikační strategie Ministerstva zahraničních věcí České republiky, hejtmana kraje Vysočina, pana Františka Dohnala a primátora města Jihlavy, pana Vratislava Výborného.
Putovní výstava se uskutečnila díky podpoře firmy Transgas a.s., generálního partnera putovní výstavy.


26. 3. 2003
Moravskoslezský kraj – Krásy a tajemství České republiky

Dům knihy Librex, Ostrava

Slavnostní křest knihy „Moravskoslezský kraj“ vydané u příležitosti konání výstavy „Krásy a tajemství České republiky“ v Ostravě. Knihu pokřtil hejtman Moravskoslezského kraje, pan Evžen Tošenovský a dále se akce zúčastnil primátor města Ostravy, pan Aleš Zedník a bývalý primátor města Ostravy, pan Čestmír Vlček.


6. 11. 2002
Krásy a tajemství České republiky v Ostravě

Výstaviště Černá louka, Ostrava
Hotel Imperial Ostrava

Slavnostní zahájení výstavy „Krásy a tajemství České republiky“ v prostorách nově zrekonstruovaného výstaviště Černá louka v Ostravě za osobní účasti předsedy Parlamentu České republiky, pana Lubomíra Zaorálka, velvyslance Delegace Evropské komise v České republice, J. E. Ramiro Cibriana, hejtmana Moravskoslezského kraje, pana Evžena Tošenovského, primátora města Ostravy, pana Čestmíra Vlčka a generální ředitelky firmy Transgas a.s., paní Aleny Vitáskové.
Slavnostní večer u příležitosti zahájení putovní výstavy se konal v hotelu Imperial Ostrava, za osobní účasti generálního ředitele, pana Dicka Blieka. Součástí večera byla ochutnávka moravských vín za osobní účasti vinařů.
Putovní výstava se konala pod záštitou velvyslance Delegace Evropské komise v České republice, J. E. Ramiro Cibriana, Odboru komunikační strategie Ministerstva zahraničních věcí České republiky, hejtmana Moravskoslezského kraje, pana Evžena Tošenovského a primátora města Ostravy, pana Čestmíra Vlčka.
Putovní výstava se uskutečnila díky podpoře firmy Transgas a.s., generálního partnera putovní výstavy.


5. 11. 2002
Tisková konference k výstavě Krásy a tajemství České republiky

Výstaviště Černá louka, Ostrava


2. 10. 2002
Krásy a tajemství České republiky

Kongresový sál, Hotel Hilton Prague

Tisková konference se společenským programem u příležitosti zahájení putovní výstavy „Krásy a tajemství České republiky“. Na konferenci byly představeny jedinečné exponáty výstavy – například třímetrová replika globu Tychona Brahe, který shořel v 18. století; repliky obrazů z doby Rudolfa II. Hosté shlédli ukázky videoprojekcí a poslechli si původní hudbu k výstavě složenou panem Janem Jiráskem.
Po odpoledním programu následoval slavnostní večer pro partnery a spolupracovníky projektu ve stejných prostorách. Francouzské tance z doby Rudolfa II. zatančili členové souboru historického tance Chorea Historica pod vedením Evy Kröschlové, za doprovodu souboru staré hudby Kvinterna pod vedením Hany Blochové. Součástí programu byla rovněž ochutnávka nejlepších moravských vín za osobní účasti vinařů.
Putovní výstava se konala pod záštitou velvyslance Delegace Evropské komise v České republice, J. E. Ramiro Cibriana a díky podpoře firmy Transgas, generálního partnera putovní výstavy.


28. 5. 2002
To nejlepší z Valtických vinných trhů

Ballroom, Hotel Hilton Prague

Druhý ročník ochutnávky nejlepších oceněných českých a moravských vín, která získala své medaile na nejvýznamnější vinařské soutěži v České republice, Valtické vinné trhy. Vína představovali vinaři osobně.
Slavnostní ochutnávka se uskutečnila díky spolupráci s hotelem Hilton Prague.


13. 12. 2001
Krásy a tajemství České republiky

Restaurant paláce Žofín, Slovanský ostrov, Praha

Slavnostní předvánoční setkání s ochutnávkou Sedleckých vín u příležitosti představení nového projektu putovní výstavy po městech České republiky s názvem „Krásy a tajemství České republiky“.
Houslový virtuos Jaroslav Svěcený a kytarista Miloslav Klaus zahráli skladby Paganiniho a Martinů a představili slavné české a italské housle.
Projekt byl organizován pod záštitou velvyslance Delegace Evropské komise v České republice, J. E. Ramiro Cibriana.
Slavnostní večer se uskutečnil díky podpoře firmy Transgas, která se stala generálním partnerem putovní výstavy, a firmy Gastro Žofín.


14. 11. 2001

Kolekce Sedleckých vín 2000

Restaurant paláce Žofín, Slovanský ostrov, Praha

Slavnostní večer u příležitosti představení „Kolekce Sedleckých vín 2000“ v rámci připravovaného projektu „Krásy a tajemství České republiky“. Básně složené k jednotlivým odrůdám tohoto výjimečného ročníku vinařem Ctiradem Králíkem přednesl pan Radovan Lukavský, herec Národního divadla.
Slavnostní večer se uskutečnil díky podpoře firmy Gastro Žofín.


13. 6. 2001
Den Výtvarného centra na výstavě Praga Mystica

Staroměstská radnice – historické sklepení

Ve spolupráci s Evropským výtvarným centrem pro postižené děti ve Smržovce se podařilo postižené děti „provést“ výstavou v podzemí Staroměstské radnice. Po komentáři autora Bohumila Vurma mohly děti malovat obrázky inspirované výstavou. Přidat se mohly i ostatní děti, které ten den výstavu navštívily.


24. 5. 2001
To nejlepší z Valtických vinných trhů

Restaurace Morava, Hotel Hilton Prague

Ochutnávka nejlepších oceněných českých a moravských vín, která získala své medaile na nejvýznamnější vinařské soutěži v České republice, Valtické vinné trhy. Vína představovali vinaři osobně.
Slavnostní ochutnávka se uskutečnila díky spolupráci s hotelem Hilton Prague.


19. 10. 2000
Slavnostní večer u příležitosti prodloužení výstavy Praga Mystica

Reprezentační prostory Staroměstské radnice v Praze
(Brožíkův sál, Jiříkův sál, Senát, Sál primátorů, Kaple)

Slavnostní večer u příležitosti prodloužení výstavy Praga Mystica v historických sklepeních Staroměstské radnice. Večerem provázel pan Marek Eben, písně George Gershwina zpívala Petra Janů. Na hudbu a tanec doby Rudolfa II. v podání souboru historických tanců La Fiamma a vokálně-instrumentálního souboru staré hudby Musica Fresca navázala druhá část večera s ochutnávkou nejlepších moravských vín za osobní účasti vinařů.
Slavnostní večer se uskutečnil díky podpoře firmy Wintershall AG Kassel a Wintershall GAS spol. s r.o., hlavního sponzora výstavy Praga Mystica.


24. 5. – 4. 10. 2000
Oslavy vína

Staroměstské náměstí, Praha

V rámci konání výstavy Praga Mystica se na Staroměstském náměstí v Praze, za Staroměstskou radnicí, konaly ochutnávky vín a tradičních pokrmů, představení tradic jednotlivých vinařských obcí. Pravidelné celodenní akce byly spojené s ochutnávkami a hudebním programem typickými pro danou vinařskou obec.


1. 8. – 13. 8. 2000
Czech Food Festival – medieval cuisine

Hotel Hilton Prague

Festival české kuchyně s důrazem na středověké recepty se konal jako doprovodná akce k výstavě Praga mystica po dobu dvou týdnů v restauraci hotelu Hilton Prague, který byl partnerem výstavy.


20. 4. 2000
Slavnostní zahájení výstavy Praga Mystica

Reprezentační prostory Staroměstské radnice v Praze
(Brožíkův sál, Jiříkův sál, Senát, Sál primátorů, Kaple)

Slavnostní zahájení výstavy Praga Mystica, konané v historickém podzemí Staroměstské radnice, spojené s ochutnávkou sedmi nejlepších moravských vinařů za jejich osobní účasti. Hudební program připravilo Pražské kytarové kvarteto. Výstava byla součástí akce Praha – Evropské město kultury roku 2000.
Slavnostní večer se uskutečnil díky podpoře firmy Wintershall GAS spol. s r.o., hlavního sponzora výstavy Praga Mystica.


18. 4. 2000
Tisková konference k výstavě Praga Mystica

Staroměstská radnice v Praze


27. 4. 1999
A Hommage à Czech and Moravian Wine

Restaurace Morava, Hotel Hilton Prague

Ochutnávka nejlepších českých a moravských vín ve speciálně vytvořeném prostředí vinných sklepů restaurace Morava.
Slavnostní večer se uskutečnil díky podpoře firmy Wintershall GAS spol. s r.o., která se stala hlavním sponzorem výstavy Praga Mystica a spolupráci s hotelem Hilton Prague, který se stal oficiálním hotelem výstavy.


13. 12. 1998
Vánoční číše vína

Prezidentská rezidence, Královské zahrady Pražského hradu

Ochutnávka českých a moravských vín za osobní účasti vinařů u příležitosti druhého ročníku konference Forum 2000.
Slavnostní akce se uskutečnila díky spolupráci s Asociací cukrářů a kuchařů České republiky, hotelem Inter-Continental Praha, a společnostmi Fruits de France, Karlovaské minerální vody a.s. a Ferrero Česká s.r.o.


27. 11. 1997
Hommage à Bosch

Pantheon Národního muzea v Praze

Gala večer s ochutnávkou vína pod záštitou velvyslanců Nizozemského království a Španělského království a hlavy Delegace Evropské komise v České republice. Vystavení zrestaurovaného malovaného štítu „Proti silám temnot“ ve stylu Hieronyma Bosch a ohlášení nového projektu – restaurování triptychu Zahrada pozemských rozkoší ze sbírek muzea Prado v Madridu.
Akce se uskutečnila ve spolupráci s Nadací Hieronymus.


4. 6. 1997
Vinařská pocta císaři Rudolfovi II.

Španělský sál, Pražský hrad

Ochutnávka nejlepších vín za osobní účasti více než 30 vinařů z České republiky. Historicky jedna z prvních akcí tohoto typu, kde všichni vinaři měli stejný prostor a veškeré zázemí. Ve Španělském sále byla představena vůbec první „Encyklopedie českého a moravského vína“, autorů Viléma Krause, Zdeňka Kuttelvašera a Bohumila Vurma. Knihu, která vyšla v českém a anglickém jazyce, slavnostně pokřtila velvyslankyně Spojených států amerických, J. E. Jenonne Walker.

VínoBoschTarotAdopce