Objednávka |Napište nám

O nás

Rádi vytváříme krásné věci a pracujeme s příjemnými lidmi.Nase foto
Každý náš projekt a jeho zpracování je originálem.
Máme znalosti i zkušenosti, které Vám usnadní realizaci
výjimečných projektů.

   Název Praga Mystica je inspirován stejnojmenným spiskem husitského kněze Jana Bechyňky z počátku 16. století. Barvitý popis Prahy doby Vladislava Jagellonského vznikl někdy v letech 1503 až 1507. Harmonicky se v něm prolíná dokumentární pohled s alegorií a mystikou. Bechyňka je, stejně jako jeho současník nizozemský malíř Hieronymus Bosch, kritickým pozorovatelem, který proniká pod povrch a hledá skryté souvislosti.


Co umíme?

 • Kompletní realizace výstav a expozic
  - od původní myšlenky, přes vizualizace až po konečnou realizaci v příslušném prostoru.
  - dáváme přednost neobvyklému, vkusnému výtvarně-architektonickému řešení
    a zasazení témat do širších souvislostí, poutavou i hravou formou.

 • Příprava tiskovin a knih pro tisk
  - od textů a fotografií, přes grafické zpracování až po vytištění a dodání.

 • Přednášky a semináře
  - od návrhu tématu, programu a výběru místa až po organizační zajištění.

 • Netradiční společenské a poutavě vzdělávací akce, ochutnávky vín...
  - od myšlenky a sestavení programu, přes výběr vhodného místa až po organizační zajištění.


Kdo jsme?

   Bohumil Vurm a Zuzana Foffová jsou spisovatelé, nakladatelé, autoři i organizátoři výstav, netradičních společenských akcí a ochutnávek vín. Připravují a vydávají knihy o historii, tarotu, krajích České republiky, vinohradnictví a vinařství. Jsou členy mezinárodní organizace sdružující novináře a autory s vinařským zaměřením FIJEV se sídlem v Paříži.

   Bohumil Vurm jako první u nás v 90. letech začal přednášet o karetním systému tarot, dlouhodobě se zabývá evropskou historií a dílem Hieronyma Bosche. Přednáší pro širokou veřejnost i na školách a univerzitách, doma i v zahraničí. Jeho přednáška „Bosch a tarot“ byla otištěna ve sborníku z mezinárodní konference konané v roce 2010 v Nizozemí. Napsal první encyklopedii tarotu u nás v roce 1995. Jeho velmi úspěšná trilogie „Tajné dějiny Evropy“ byla vydána také v Maďarsku. Nyní se připravuje maďarské vydání knihy „Příběh templářů I.“. Je autorem či spoluautorem scénářů k výstavám „Praga Mystica“, „Krásy a tajemství České republiky“, „Vivat Comenius“, „Páni z Rožmitála“ a „Víno napříč staletími“. Předsedá Nadaci Hieronymus propagující dílo nizozemského malíře Hieronyma Bosche.

   Zuzana Foffová se vedle psaní a fotografování v posledních letech věnuje grafickému ztvárnění knih a výtvarnému řešení výstav. Redakčně i spoluautorsky připravila dvoudílnou knihu „Nová encyklopedie českého a moravského vína“. V roce 2004 sestavila „Desatero pro výběr správného vína“ a „Desatero pro správné chutnání vína“. Graficky zpracovala putovní výstavu „Krásy a tajemství České republiky“ pro Ministerstvo zahraničních věcí a také expozici o životě a díle Jana Amose Komenského v nizozemském Naardenu „Vivat Comenius“. Podílela se na výtvarném řešení repliky gotického orloje pro nizozemské centrum „Jheronimus Bosch Art Center“. Je autorkou architektonicko-výtvarného řešení expozice „Páni z Rožmitála“ a expozice „Památník Jakuba Jana Ryby“ v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem. Je autorkou námětu, spoluautorkou scénáře a výtvarného řešení expozice „Víno napříč staletími“ na zámku v Mikulově, včetně mnoha interaktivních, hravých prvků.


Knižní úspěchy

   V oblasti vydávání knih si Bohumil Vurm a Zuzana Foffová drží několik prvenství na našem trhu. Jako první u nás sestavili a vydali „Encyklopedii tarotu“ v roce 1995, ale také „Encyklopedii českého a moravského vína“ v roce 1997. První díl jejího nového vydání pod názvem „Nová encyklopedie českého a moravského vína“ z roku 2005 zvítězil v kategorii „Monografie a zvlášť odborné a propagační dílo“ v soutěži Mezinárodní organizace révy a vína v roce 2006 v Paříži. Bylo to vůbec první ocenění tohoto druhu pro českou knihu v daném oboru.


Výstavní úspěchy

     Ve výstavnictví mezi prvními v naší zemi prosadili prožitkové pojetí instalace, které postupně rozvíjí a zdokonalují. Jsou autory první expozice o rodu Rožmitálů a spoluautory jediné expozice Jakuba Jana Ryby, v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem, které získalo ocenění „Muzejní počin roku“ v roce 2010. Jsou iniciátory a autory první souhrnné vinařské expozice u nás „Víno napříč staletími“ na zámku v Mikulově.


Nadace Hieronymus

     Oba jsou členy Nadace Hieronymus zabývající se dílem malíře Hieronyma Bosche, která v roce 1997 zorganizovala restaurování nejvýznamnějšího Boschova triptychu „Zahrada pozemských rozkoší“ ve sbírkách madridského muzea Prado. Nadace iniciovala rozsáhlou mezinárodní výstavu Hieronyma Bosche konanou v Rotterdamu v roce 2001, kdy byl kulturním městem Evropy. Od roku 2005 se podílí na budování a rozšiřování jediného mezinárodního centra Jheronimus Bosch Art Center v malířově rodném městě Den Bosch v Nizozemí. Pro toto centrum zajišťovali studii a výrobu 11 metrů vysoké funkční repliky gotického orloje.

VínoBoschTarotAdopce