Objednávka |Napište nám

PRAHOU PO STOPÁCH ZEDNÁŘSKÉ SYMBOLIKY

Otisky tajných spolků v architektuře města

Zuzana Foffová, Bohumil Vurm

CHRÁMY — MOSTY — VĚŽE — PALÁCE — ZAHRADY — GROTTY


Výpravná kniha s více než 300 barevnými fotografiemi odhaluje rozmanité historické souvislosti a hlubokou symboliku míst neznámých i známých. Kniha Vás provede tajemstvím pražských chrámů, svatyní či zahrad. Tématické členění kapitol je proloženo dvoustranami, které hlouběji poukazují na jednotlivé symboly, jež nacházíme v malbách i architektuře v hlavním městě. Je logické i pozoruhodné, jak velké stavební etapy byly vždy úzce spojeny s působením spolků a významných pražských zednářů.

Prahou po stopach zednarske symboliky_obalka

V uličkách a domech Prahy dodnes nacházíme hlubokou symboliku z dílen gotických stavitelských hutí,renesančních cechů i zednářských spolků. Pozvedněme hlavu a pokochejme se krásou i odkazem moudrých představitelů různých stavebních stylů.

Na velkolepé projekty císaře Karla IV. a Rudolfa II. v průběhu 18., 19. a 20. století navázali mecenáši barokních a secesních zednářských staveb. Byli to příslušníci aktivních či skrytých spolků a lóží, tedy významní šlechtici, podnikatelé a politici.

Při procházce labyrintem města odhalíme, že původ a symbolika mnoha staveb jsou spojeny s věhlasnými jmény, jako například Petr Parléř, Matyáš Rejsek, Benedikt Ried, Jean Baptiste Mathey, Kryštof i Kilián Ignác Dietzenhoferovi, Ignác Jan Nepomuk Palliardi, František Maxmilián Kaňka či Jan Blažej Santini-Aichel.

Kniha vychází u příležitosti 300. výročí založení nejstarší zednářské velkolóže.- ukázka vybraných dvoustran

240 celobarevných stran
více než 300 barevných fotografií
křídový papír
pevná, šitá vazba
21 x 26 cm

EAN: 978-80-242-5925-3
Rok vydání: říjen/listopad 2017

Prodejní cena: 349,-
Zásilková cena: 320,- + poštovné a balné

Výhradní distribuce: Euromedia Group k. s. / knizniklub.cz