Objednávka |Napište nám

Ocenění na Gloria Musaealis 2010

   Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem, na jehož přípravě a realizaci tří nových stálých výstav se Praga Mystica s.r.o. významně podílela, získalo „Zvláštní ocenění“ v kategorii „Muzejní počin roku 2010“.

   Slavnostní vyhlášení výsledků 9. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria Musaealis 2010 se uskutečnilo dne 19. května 2011 v krásných prostorách Pantheonu Národního muzea. Sedmičlenná odborná komise ocenila pestrost a nadregionální pojetí tří zcela nových stálých výstav – Páni z Rožmitála, Jak se žilo na Podbrdsku a Jakub Jan Ryba.

  Tímto prestižním oceněním se Podbrdské muzeum dostalo do společnosti takových institucí, jakými jsou Národní galerie v Praze, Muzeum umění Olomouc, Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze, Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm a další.

   Národní soutěže muzeí vyhlašuje Ministerstvo kultury České republiky a Asociace muzeí a galerií České republiky. Každoročně roste zájem o účast v soutěži, která zahrnuje tři kategorie – Muzejní výstava roku, Muzejní publikace roku a Muzejní počin roku. Předsedkyně Asociace, PhDr. Eva Dittertová, zdůraznila, že smyslem soutěže je ocenit práci tvůrců výstav, činnost muzejníků a zároveň veřejnost upozornit na zajímavé kulturní projekty po celé republice.

Oceneni_PodbrdskeMuzeum_1

Večera se zúčastnilo 15 zástupců početného týmu, který Podbrdské muzeum utvářel.
Ocenění převzal starosta města Rožmitála pod Třemšínem spolu s ředitelkou muzea.
Foto Petr Polák


Více o Podbrdském muzeu najdete zde.


VínoBoschTarotAdopce