Objednávka |Napište nám

Praga Mystica - Město Velké Bohyně

Město Velké Bohyně

Bohumil VurmPraga Mystica_Mesto Velke Bohyne

Plně poznat město Prahu znamená proniknout za kamenné zdi a ponořit se do záhadné a snové atmosféry, kterou je Praha i její blízké okolí prosyceno. Pojďme tedy navštívit neznámá i známá místa a podívejme se na ně jinýma očima. Pokusme se hledat skrytý charakter města a jeho osudu.

Čtenáři v knize objeví množství informací a nových souvislostí. Poznají známá i zcela neznámá místa v Praze a jejím přilehlém okolí. Dozví se, že úloha ženy hrála v historii naší země výjimečnou roli.

Kniha odhaluje skrytý charakter města, které bylo v pravěku posvátným územím Velké Bohyně a jak osud města změnili první Přemyslovci. Přibližuje roli kamenného knížecího stolce na vrchu Pražského hradu. Dále popisuje například záhadný pahorek Žiži či magický kamenný kruh kolem Prahy.

Autor podrobněji vysvětluje skrytý smysl centrálního prostoru secesního Obecního domu - Primátorského salónku. Ten jedinečně navrhl a vytvořil velmistr Svobodných zednářů Alfons Mucha.

Bohatou textovou část podtrhuje přehledné grafické provedení doplněné množstvím původních fotografií. Elegantní obálka s kombinovanou laminací s hlavním titulem provedeným ve zlatě potěší oko čtenářovo. Příjemný formát umožňuje knize být průvodcem po známých i neznámých místech Prahy.

Kniha vychází pod záštitou Hlavního města Prahy, v řadě Krásy a tajemství České republiky.

Nahlédněte do obsahu

176 celobarevných stran
více než 500 ilustrací
křídový papír
pevná, šitá vazba s přebalem
14 x 24 cm

EAN: 978-80-86767-03-1
Rok vydání: leden 2006

Prodejní cena: 300,-
Zásilková cena: 200,- + poštovné a balné

VínoBoschTarotAdopce