Objednávka |Napište nám

Stručná informace o výstavě

VÍNO NAPŘÍČ STALETÍMI


   Výstava „Víno napřič staletími“, která je instalována v barokních konírnách zámku v Mikulově, je nejrozsáhlejší vinařskou expozicí v České republice. Vznikla díky podpoře Vinařského fondu České republiky a Jihomoravského kraje a spolupráci Regionálního muzea v Mikulově. Za poskytnuté podklady či zapůjčené exponáty vděčíme mnoha archivům, knihovnám, muzeím, galeriím či soukromým osobám, z domova i ze zahraničí. Předlohou pro scénář k výstavě byla dvoudílná kniha „Nová encyklopedie českého a moravského vína“ autorů Viléma Krause, Zuzany Foffové a Bohumila Vurma.


   Dobově pojatá historická prostředí provází návštěvníka od starého Egypta až po současnost. Výstava ukazuje cenné originály i dokonalé repliky a faksimile. V jednotlivých částech výstavy zní původní komponovaná hudba, která spolu s citlivým osvětlením dotváří atmosféru jednotlivých období. Svým jedinečným výtvarným zpracováním a pestrostí výstava oslovuje všechny věkové a zájmové kategorie návštěvníků.


   Výstava „Víno napříč staletími“ je bezbariérová, obsahuje hmatové prvky a texty v Braillově písmu. Textové informace jsou v češtině a angličtině. Interaktivní prvky jsou určené jak dospělým, tak dětským návštěvníkům. Expozice nabízí osm různorodých filmových projekcí: Víno v antice, Antické mozaiky, Klášterní sklepy, Fresky z hradu Karlštejna a kláštera Emauzy, Víno na evropských dvorech, Renesanční hostiny, Rok s vínem a Krása vinohradnické krajiny Čech a Moravy.

Leták v češtině a angličtině, s fotografiemi

VínoBoschTarotAdopce