Objednávka |Napište nám

Výstavu Víno napříč staletími slavnostně otevřel Michal Hašek

   Nejrozsáhlejší vinařská výstava Víno napříč staletími otevřela své brány veřejnosti po pouhém roce příprav. Slavnostně ji otevřel hejtman Jihomoravského kraje, Michal Hašek se slovy:

   Když vznikl nápad na tuhle báječnou expozici, tak jsme neváhali ani chvilku. Víno k tomuto regionu patří stovky let, je součástí naší kultury a když nám na něj chce někdo sáhnout, tak se ozveme.

   Ať tato expozice přispěje k tomu, aby se lidé dozvěděli něco nového o víně, o kultuře vína, o historii vína a třeba probudí v těch, kteří ještě víno rádi nemají lásku k vínu, vztah k vínu a vztah k jižní Moravě.

   Mezi řečníky dále hovořili Milan Venclík, předseda Vinařského fondu, Petr Kubín, ředitel Regionálního muzea v Mikulově, Jaroslav Machovec, ředitel Vinařského fondu. Zahájení moderoval Bohumil Vurm, spoluautor výstavy.

   Uspokojení z výsledku neskrýval nejen pan hejtman, ale i ostatní, díky jejichž podpoře mohla výstava vzniknout. Přítomní hosté i novináři s chutí procházeli jednotlivá prostředí, kochali se pohledem na vzácné originály, odhalovali skryté souvislosti a zkoušeli pohyblivé prvky.

   Pan hejtman si výstavu podrobně prošel ještě před slavnostním otevřením a po přestřižení pásky se do výstavy znovu vrátil v doprovodu přítomných hostů. Při odchodu výstavě popřál spokojené návštěvníky a do návštěvní knihy zapsal:

   Víno je symbolem našeho krásného kraje, je kusem naší historie i kultury. Velmi si vážím všech, kteří připravili tuto nádhernou expozici a věřím, že zaujme všechny domácí i z hraniční návštěvníky jižní Moravy a Mikulova.

   S úctou a poděkováním
   Michal Hašek

VínoBoschTarotAdopce