Objednávka |Napište nám

Výstava jako dárek k narozeninám

   V zahajovací den si novou vinařskou expozici Víno napříč staletími podrobně prošel také profesor Vilém Kraus, který se podílel na jejím scénáři, spolu se Zuzanou Foffovou a Bohumilem Vurmem.

   Jelikož předešlý den oslavil pan profesor Kraus úžasné 88. narozeniny, stala se realizace výstavy v podstatě narozeninovým dárkem. A to nejen pro něj, ale i pro ostatní spoluautory, neboť jsou všichni narozeni ve znamení Blíženců.

   Ke gratulantům se připojil také pan hejtman Michal Hašek, který se na výstavě s panem profesorem setkal.

   Pan profesor byl výstavou nadšen. „Je to první vkusně a citlivě provedená výstava“, řekl. Do návštěvní knihy při odchodu vepsal tato krásná slova:

   Jižní Morava se vžila do povědomí mnoha našich obyvatel Čech i Moravy nejen přírodními krásami, ale do značné míry vinicemi, které zdobí jižní svahy kolem vinařských obcí. Víno tu má svoji tradici, kterou chtěli tvůrci výstavy Víno napříč staletími sdělit nejen návštěvníkům, ale novou formou i obyvatelům naší krásné vlasti.

   Záměr se zdařil a nadšení je cítit ze všech částí výstavy, která hýří nápady a dokonalým provedením. Výstava zve k opakovaným návštěvám a povzbuzuje zájem o historii přitažlivého oboru lidské činnosti na převedení hroznů do vín typických pro vinařské oblasti Moravy a Čech.


VínoBoschTarotAdopce