Objednávka |Napište nám

Příběh templářů 1.

Pribeh_templaru_IBohumil Vurm, Zuzana Foffová

Ve spolupráci s Českou televizí vznikla výpravná kniha mapující historii záhadného řádu rytířů templářů. Zcela nová celobarevná kniha na více než 180 stranách seznámí čtenáře s mnoha skutečnostmi a neobvyklými historickými souvislostmi. Jednotlivé kapitoly zkrášluje množství původních fotografií míst spojených s templáři, především z území Itálie, Francie, ale i naší republiky. Obrázkům dává vyniknout větší formát.

Populární knihy a filmy, v nichž templáři hrají klíčovou roli, dostaly řád do širokého povědomí. Často však pravdu spíše zastírají a vytváří mylné představy, které se neustálým opakováním stávají věrohodnějšími. Za smyšlenkami se přesto skrývá skutečný příběh, který je mnohem zajímavější a tajemnější.

Během jednoho století od svého založení se řád rozrostl a zbohatl. Templáři byli mezinárodními bankéři, staviteli, námořníky a znalci relikvií. Vybudovali početnou, silnou nadnárodní a dobře vycvičenou armádu. Na křížových výpravách a obchodování se Svatou zemí vydělali obrovské jmění. Hrady a pozemky v jeho vlastnictví se nacházely po celé Evropě i na Středním východě. Nakonec se jejich osud ocitl v rukou soudců a právníků francouzského krále a papeže. O další existenci řádu nerozhodovaly zbraně, chrabrost a síla bojovníků, ale peníze, politické intriky a tajné dohody.

Jaké bylo skutečné poslání devíti rytířů v Jeruzalémě? Hledali templáři pod Chrámovou horou v Jeruzalémě poklad? Jaké předměty či dokumenty objevili ve Svaté zemi? Teprve po sedmi staletích od zrušení templářského řádu máme příležitost poodhalit roušku tajemství. Díky rozsáhlému bádání, novým objevům i zveřejnění dokumentu známého jako Chinonský svitek, který byl nalezen v Tajných vatikánských archivech.

Výpravná publikace přináší nové souvislosti a původní fotografie mnohdy neznámých míst.

Byla vydána u příležitosti výstavy Příběh rytířského řádu templářů – Tvář Leonarda da Vinci
pořádané na zámku Zbiroh v roce 700. výročí zrušení templářského řádu.

Kniha byla vydána ve spolupráci s Českou televizí.

Nahlédněte do obsahu

192 celobarevných stran
na 150 barevných fotografií
křídový papír
pevná šitá vazba s přebalem
17 x 24 cm

EAN: 978-80-74040-83-2
Rok vydání: prosinec 2011

Prodejní cena: 450,-
Zásilková cena: 320,- + poštovné a balné

VínoBoschTarotAdopce