Objednávka |Napište nám

Slavnostní ohlášení projektu VÍNO NAPŘÍČ STALETÍMI

   V rámci kulinářského Gourmet festivalu v Mikulově proběhlo dne 2. 6. 2011 slavnostní zahájení budování první souhrnné stálé vinařské výstavy Víno napříč staletími za účasti hejtmana Jihomoravského kraje, JUDr. Michala Haška. Díky krásnému počasí se tento zahajovací program odehrál na zámecké terase Zámku v Mikulově s romantickým výhledem na Kozí hrádek.

   Ohlášení se zúčastnili zástupci Vinařského fondu, Jihomoravského kraje, Regionálního muzea v Mikulově a dalších vinařských organizací a vybraní novináři. Ing. Jana Souchopová, zástupkyně ředitele muzea, hosty přivítala na mikulovském zámku a seznámila je se spoluprací s Praga Mystica s.r.o. na přípravě tohoto projektu. Závěrem představila spoluautory scénáře k výstavě, Prof. Viléma Krause, Ing. Zuzanu Foffovou a Bohumila Vurma.

   Poté předala slovo panu Michalu Haškovi, hejtmanovi Jihomoravského kraje, který vyjádřil spokojenost s přípravou tohoto výstavního projektu a dodal, že se Jihomoravský kraj hrdě hlásí k podpoře této výjimečné výstavy, která bude instalována v prostorách Zámku v Mikulově, jediného zámku obhospodařovaného krajem na území celého Jihomoravského kraje. Posléze pan hejtman poblahopřál profesoru Krausovi k nedávným narozeninám.

   Následně svou podporu vyjádřil zástupce Vinařského fondu, Ing. Petr Marcinčák, a starosta města Mikulova, Rostislav Koštial. Program dále pokračoval v Zámecké restauraci slavnostním obědem, snoubením moravských pokrmů s víny z Vinařství Marcinčák.

   Více o projektu první souhrnné stálé vinařské výstavy Víno napříč staletími najdete zde.

VínoBoschTarotAdopce