Objednávka |Napište nám

Na festivalu Bezručova Opava

V září se těšíme na setkání v Opavě - přednáška "Bosch a Komenský" a povídání o víně s ochutnávkou "Štěstí a náhody ve sklence vína"...

Bosch a Komenský – Dva poutníci

Čtvrtek, 14. 9. 2023
18:00 hodin
Knihovna Petra Bezruče

Nizozemský renesanční malíř Hieronymus Bosch a český filozof a spisovatel Jan Amos Komenský nebyli současníci. Dělí je prakticky celé století. Přesto jejich díla mluví o tomtéž. Jejich schopnost pozorovat svět přiblíží obrazová projekce detailů z Boschových obrazů doplněná citáty z Komenského díla Labyrint světa a ráj srdce, od jehož napsání uplyne 400 let. Byl svět Boschův a Komenského odlišný od světa dnešního nebo najdeme paralely? Přednáška s projekcí přiblíží charakter a životní osudy obou mimořádných osobností.


Štěstí a náhody ve sklence vína

Pátek, 15. 9. 2023
18:00 hodin
Obecní dům – sál Purkmistrů

Prostřednictvím 8 vzorků vín vklouzneme do tajů odrůd, které mají příbuzenský vztah k italské odrůdě Primitivo. Poutavé povídání doplněné promítáním navodí účastníkům atmosféru regionů, odkud jednotlivé odrůdy pochází. Povíme si o původu odrůd, vinařích i charakteru oblastí, kde vznikají. Vína přivezená přímo od vinařů speciálně pro tuto příležitost účastníky přenesou do Černé Hory, Chorvatska či Itálie.


Více informací o festivalu Bezručova Opava najdete ZDE.
VínoBoschTarotAdopce