Objednávka |Napište nám

Alchymie a Praha v Městské knihovně v Praze

VYPRODÁNO - Praha neustále láká zahraniční návštěvníky, kteří ji považují za „hlavní město alchymie“. Kde dodnes můžeme vidět či vnímat působení alchymistů?Můžeme principy alchymie promítnout do svého každodenního života? Připomeneme si působení nejslavnějších českých alchymistů...


--- PŘEDNÁŠKA JE VYPRODANÁ ---


ALCHYMIE A PRAHA

Od gotiky po baroko

19. 2. 2019, 19:00 hodin
Městská knihovna v Praze – malý sál

Přednáška s promítáním

Praha neustále láká zahraniční návštěvníky, kteří ji považují za „hlavní město alchymie“. Poodhalíme si prvopočátky alchymie v Praze a vydáme se po stopách alchymistů od gotiky po baroko.

Kde dodnes můžeme vidět či vnímat působení alchymistů? Co bylo smyslem jejich bádání? Můžeme principy alchymie promítnout do svého každodenního života?

Projdeme se známými i neznámými zákoutími Prahy a podíváme se na reliéfy, sochy či nástěnné malby, které připomínají bohatou historii alchymie v Praze. Podrobněji se zahledíme na výzdobu knihovny Strahovského kláštera a takzvané Mytologické chodby Valdštejnského paláce.

Ukážeme si symbol elixíru dlouhověkosti v Obecním domě, nebo základní alchymistický symbol Uroboros (hada požírající svůj ocas), který se v několika provedeních skrývá v letním paláci Troja. Nahlédneme také do Neptunovy jeskyně v zahradě Grébovka. V neposlední řadě si připomeneme působení nejslavnějších českých alchymistů, například Bavora Rodovského z Hustiřan či Šimona Tadeáše Budka z Lešin a Falkenberka a Podkrkonoší.

Doporučujeme zajistit si vstupenku v předprodeji:
- Osobně v pokladně Městské knihovny na Mariánském náměstí.


--- PŘEDNÁŠKA JE VYPRODANÁ ---
VínoBoschTarotAdopce